Į praeitį pažvelgus

        Atsiliepdami į svėdasiškių kvietimą rugsėjo 29 d. dalis vienuoliktokų ir mes, mokytojos, vykome į baigiamąjį kultūros istorijos festivalio ,,Radviliada 2022‘‘ renginį Svėdasuose. Čia, buvusio kunigaikščių Radvilų dvaro vietoje, buvo atidengtas kunigaikščių Radvilų atminimo ženklas. Vėliau kultūros centre stebėjome senovinių šokių studijos „Baltoji pavana“ (Anykščiai) koncertą bei mokslininkų profesorių Aivo bei Raimondos Ragauskų pasakojimą-diskusiją apie vieną garsiausių Radvilų giminės (XV-XVIII a.) istoriją. Išgirdome daug įdomių, negirdėtų faktų apie plačios Radvilų giminės ūkinį, politinį gyvenimą, mokesčius ir bausmes, karą ir turtus…

        Išties žvilgsnis į praeitį — tai galimybė geriau suprasti dabartį.

Mokytoja Nijolė  Markevičienė

Fotonuotrauka Emos Valentaitės

Scroll to Top