Antano Strazdo dienos gimnazijoje

Spinduliu atlekia kelias,

Juodas kely siluetas…

Atverstoj knygoj Strazdelis –

Šypsantis vargo poetas… (V. Skripka)

Rokiškio r. Kamajų Antano Strazdo gimnazijoje prasidėjo renginių ciklas, skirtas paminėti dvasininko ir poeto Antano Strazdo 190-ąsias mirties metines bei 60-metį, kai mokyklai buvo suteiktas šis garbingas vardas.

Atsiliepdami į iniciatyvą minėti sukaktis mokiniai gamino suvenyrinius strazdukus, kurie papuoš Kamajų miestelio aikštę bei poeto kapą, vyko integruotos pamokos, klasių valandėlių metu vaikai lankėsi interaktyviame Antano Strazdo muziejuje. Mokyklos bibliotekoje puikuojasi J. Lašienės parengta poeto atminimui skirta paroda „Pėsčias svieto paukštis“. Gimnazijos būrelis „LITTERA“ (vadovė mokytoja N. Markevičienė) parengė informacinį lankstinuką, kurį 7 klasės mokiniai (klasės vadovė Z. Šivickienė) padovanojo Kamajų seniūnijos gyventojams.

Balandžio 18 dieną gimnazijos Mažojoje salėje vyko susitikimo su poezija akimirka „Kai žmogus į paukštį grįžo“. S. Gedos poemos „Strazdas“ ištraukas bei Strazdelio poeziją skaitė svečias, aktorius ir režisierius Jonas Buziliauskas. O neformaliojo švietimo skyriaus mokiniai pasirodys 21 d. vyksiančiame Panemunėlio UDC Kamajų skyriaus organizuojamame renginyje „Paukšteliu sugrįžau“.

Įgyvendinta graži bendruomeninė idėja — rėmėjų pagalba gimnazijos teritorijoje įkurta Strazdų alėja, kurioje puikuojasi 20 inkilėlių.

Pasibaigus šventiniams renginiams, visos užfiksuotos istorinės akimirkos ir įspūdžiai suguls į interaktyvią knygelę, kuri įprasmins renginių ciklo finalą.

Džiaugiamės savo gimnazija ir didžiuojamės vadindamiesi garbingu Antano Strazdo vardu!

Renginių organizatorė Ramunė Glinskienė

Fotonuotraukos Ugnės Stunžėnaitės, Ramunės Glinskienės, Ritos Zovienės, Zitos Vilienės, Zitos Šivickienės.

Scroll to Top