Pilietinė iniciatyva „Traukinys į nežinią”

     Tai svarbi diena lietuvių tautai, todėl mūsų gimnazijos mokiniai šios dienos paminėjimui ruošėsi iš anksto. 5 klasės mokiniai apsilankė Obelių muziejuje, kur susipažino su tremties istorija ir tremtinių gyvenimu. Šios savaitės pradžioje mokiniai nuošidžiai tvarkė Kamajų partizanų memorialo aplinką, surengė piešinių parodą apie tremtį. Birželio 14 d. Mažojoje salėje vykusio projektų pristatymų renginio metu IIg klasės mokinės Justina ir Gabija deklamavo eilėraščių posmus apie tremtį, skaitė tremtinių atsiminimų ištraukas. Negrįžę iš tremties buvo pagerbti tylos minute. 5 klasės mokiniai su auklėtoja A. Baškiene, mokytoja A. Vadeikiene prie Kamajų partizanų memorialo uždegė žvakutes ir pamerkė gėlių, taip pagerbdami čia gulinčių partizanų, ištremtų jų draugų ir artimųjų atminimą.

Teksto autorė Alvyda Vadeikienė
Foto nuotraukos Ramunės Glinskienės,
Aušros Baškienės ir Lauros Januškevičiūtės

Scroll to Top