K. Šešelgio g. 9, Kamajų mstl., Rokiškio r. sav. LT-42291. Į.k.190250136, tel.: 8 458 27147, el.paštas kamajugimnazija@gmail.com

Kovo 13 – 17 d. kartu su Rokiškio r. mokyklų vadovų grupe dalyvavau stažuotėje Danijoje, Kopenhagoje. Stažuotės tema – „Efektyvus mokinių tėvų įtraukimas į mokinių mokymąsi ir pagalbos mokantis teikimą Danijos mokyklose“ (Erasmus+). Stažuotės metu bendravome su Danijos mokinių tėvų asociacijos vadovu, mokyklų vadovais, mokytojais ir mokiniais, lankėmės Kopenhagos ir apylinkių gimnazijose. Vieną pusdienį praleidome su lietuve Lina, jau 15 metų gyvenančia Danijoje, auginančia vaikus ir galėjusia pasidalinti tikrais, realiais gyvenimiškais įspūdžiais.

Stažuotės metu daug sužinojome apie vaikų ugdymo tradicijas Danijoje, apie mokinių, jų tėvų bei mokytojų atsakomybę, pareigingumą. Danijos gimnazijose gali mokytis tik tie mokiniai, kurie pasiekia nustatytą pažymių vidurkį, todėl jie labai stengiasi, nori patekti gimnazijas ir stoti į aukštąsias mokyklas. Tėvai auklėja savo vaikus būti itin savarankiškus ir atsakingus, todėl nuo 16 m. mokiniai daugelį sprendimų priima patys. Dauguma gimnazistų po pamokų ir savaitgaliais dirba, tuo dar labiau pabrėždami savo nepriklausomybę. Kalbinti mokiniai teigė, jog gimnazijose praktiškai nėra lankomumo problemų, priešingai, pagrindinėje mokykloje pamokas praleidinėjęs mokinys laikomas nesubrendusiu gimnazijai ir į ją nepriimamas. Stebėdami pamokas atkreipėme dėmesį, kad mokiniai mėgsta naudoti IT,  dirba poromis, grupėmis, atlieka daug kūrybinių, tiriamųjų, projektinių užduočių ir yra labai savarankiški.

Kaip teigė mokinių tėvai, Danija – laimingų ir sėkmingų žmonių šalis, ir mes turėjome progos tuo įsitikinti. Stažuotė sukėlė daug diskusijų, idėjų, todėl tikėtina, kad Rokiškio r. mokyklose rasis „daniškų“ švietimo patirčių.

Olivija Saranienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

    

Pamokų laikas

1. 8.30 – 9.15
2. 9.25 – 10.10
3. 10.20 – 11.05

Ilgoji pertrauka (valgo 1-4 kl.,5-7kl.)
4. 11.35 – 12.20

Ilgoji pertrauka (valgo 8-IVg. kl.)

5. 12.50 – 13.35

6. 13.40 – 14.25
7. 14.30 – 15.15