K. Šešelgio g. 9, Kamajų mstl., Rokiškio r. sav. LT-42291. Į.k.190250136, tel.: 8 458 27147, el.paštas kamajugimnazija@gmail.com

Naujienos

1 2 3 9

Vasario 15 dieną gimnazijoje vyko abiturientams skirta šventė – Šimtadienis. Šių metų tema
visus nukėlė į pasaką „100 ir 1 naktis”. Vakaras prasidėjo Aladino vaidinimu bei gimnazijos
direktorės šventine kalba. Visi galėjo išvysti arabišką laidą „Kitas” iš abiturientų gyvenimo.
Dvyliktokai savo jėgas išbandė varžydamiesi įvairiausiose užduotyse, o pertraukėlių metų visi
grožėjosi vienuoliktokų kurtais šokiais. Vakaras neprailgo, vieni pašnekovai keitė kitus, o šventę
vainikavo bendra visų daina. Dėkojame visiems, kad šią svarbią dieną buvote kartu su mūsų
gimnazijos dvyliktokais.

Organizatorių vardu Paulina Skardytė, IIIG


Iki vasario 13d. kviečiame Jus parašyti laiškelį mylimam žmogui ar draugui Valentino dienos proga. Dėžutę, į kurią galėsite mesti savo laiškelį rasite prie klubo “ARA” kambariuko.❤️

Šią savaitę mūsų gimnazijos ketvirtokai domėjosi Evelinos Daciūtės kūryba vaikams. Perskaičius knygeles ,,Laimė yra lapė‘‘, ,,Pasakojimas apie katiną ir tulpę‘‘ kilo įvairių minčių ir sumanymų. Po perskaitytų kūrinių aptarimo, pasiskirstę grupelėmis, mokiniai kibo į veiklas. Vieni kūrė teatrus ir personažus, kiti mintis ir jausmus liejo piešdami, dar kiti kūrė gif formato video ir Trimino dėliones. Veiklos buvo prasmingos ir naudingos.

Ketvirtokų mokytoja Vilma Kavaliauskienė


Vasario 15 d. yra Tarptautinė vėžiu sergančių vaikų diena.

Vasario 7-13 dienomis mokykloje vyksta paramos akcija „Gerasis lašelis“ (skirta palaikyti ir paremti vėžiu sergančius Lietuvos vaikus). Kviečiame visus gimnazijos bendruomenės narius susitelkti ištiesiant pagalbos ranką sergantiems vaikams.

Prisijungti prie akcijos galite šiais būdais:

  1. Pinigus perduoti klasių vadovams.
  2. Atlikti pavedimą į Lietuvos vaikų vėžio asociacijos „Paguoda“ banko sąskaitą – AB Swedbank A/S LT 987 300 010 002 446 960  (paskirtyje nurodant  „Gerasis lašelis“ Rokiškio r. Kamajų A. Strazdo gimnazija). 
  3. Paaukoti 3 eurus, paskambinus trumpuoju nr.1490

 

Vasario 13 diena – „Gerojo lašelio diena“ mokykloje, kuomet pasipuošime simboliniu žaliu drabužiu ir suaukotus pinigus kartu su klasių foto nuotraukomis nusiųsime vėžiu sergančių vaikų bendruomenei, kurią remia Lietuvos vaikų vėžio asociacija „Paguoda“.

 

Telefono numeris pasiteiravimui apie projektą šalyje +370 600 60410. (Dalia Valatkevičienė, Projektų vadovė Lietuvos vaikų vėžio asociacija „Paguoda“ )

AČIŪ UŽ JŪSŲ GERUMĄ!

Akcijos iniciatorė mokykloje Ramunė Glinskienė

VIDEO

Vasario 2 d. mūsų gimnazijos ketvirtokams trečioji pamoka buvo ypatinga. Šią pamoką tema ,,Apibendrinu būdvardį. Ar gali draugauti vanduo ir degtukas?” vedė klasės mokytoja kartu su chemijos mokytoja Ramune Paliokiene. Ruošiant užduotis remtasi Audronės Meškauskaitės knygelės ,,Interviu su daiktais” tekstu apie degtukų atsiradimo istoriją ir bandymu ,,Kaip iš vandens ištraukti sausą monetą?’’ Mokiniams teko atlikti ir internete Liveworksheets bei Socrative tinklapiuose sukurtas užduotis. Ypač ketvirtokams patiko daryti bandymą ir diskutuoti su chemijos mokytoja. Po pamokos smagu buvo išgirsti: tai buvo geriausia pamoka!

Mokytoja Vilma Kavaliauskienė

Sausio 14 dieną, sekmadienį, mūsų gimnazijos mokiniai kartu su mokytoja R. Merkiene vyko į 32-ąjį kartą vykusį pagarbos bėgimą ,,Gyvybės ir mirties keliu“. Mokiniai sėkmingai įveikė 9 kilometrų distanciją.

Po starto netoli Antakalnio kapinių bėgikai leidosi į trasą Vilniaus gatvėmis ir finišavo prie Televizijos bokšto Sausio 13-osios g. Laiko limitas buvo 1 val. 30 min. Šiuo bėgimu buvo pagerbtos Sausio 13-osios įvykių aukos – žmonės, žuvę 1991-ųjų sausio 13-osios naktį, mirę nuo sužalojimų, patirtų sovietiniams kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą.

Ugnė Stunžėnaitė, 2G kl.

Artėjant 2024 metų pavasarį vyksiančiai 50-ajai ,,Dainų dainelės“ šventei Rokiškio savivaldybės viešojoje bibliotekoje įvyko šio konkurso rajoninis etapas. Jame dalyvavo ir mūsų gimnazijos ikimokyklinio skyriaus auklėtinė Arija Lėja Zaičenko, kuriai dar tik 5 metukai. Ji padainavo tris dainas ir komisijos balsavimu pateko į regioninį etapą. Ačiū Arijai ir linkiu sėkmės.

Meninio ugdymo mokytoja Asta Mičelienė
Nuotraukos autorės

Gruodžio 15 dieną gimnazistų klubas ,,Ara” susitiko su Rokiškio Juozo-Tumo Vaižganto gimnazijos „Romuvos” padalinio mokinių seimu. Susitikimo metu susipažinome, atlikome keletą komandinių užduočių, dalinomės geromis emocijomis vieni su kitais. Tikimės, kad palaikysime ryšį ir laukiame kitų susitikimų! 

Samanta Jankauskaitė, 4G
Nuotraukos Jekaterinos Šliominienės

Jau tampa tradicija ikimokyklinio ugdymo skyriaus kieme įžiebti kalėdinę eglutę. Tad ir
šiais metais į eglutės įžiebimo šventę susirinko gausus būrys vaikučių, tėvelių, darbuotojų.
Svečiuose sulaukėme Senio Besmegenio, kuris linksmino susirinkusius ir visiems garsiai
skanduojant eglutė suspindo margaspalvėmis švieselėmis. Skambant muzikai visi šokome,
dainavome, vaišinomės vaikučių iškeptais ir papuoštais sausainiais, kvapnia arbata.
Ikimokyklinio ugdymo skyriaus bendruomenės vardu už eglutę dėkojame Ramintai ir
Petrui Gipiškiams.

Gražaus Kalėdų laukimo!
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Gitana Širvienė
Nuotraukos ikimokyklinio ugdymo mokytojos Aurelijos Tumonienės

Besibaigiant metams gimnazijos penktokai, vadovaujami mokytojų Ramunės
Glinskienės, Daivos Baltakytės, Ingos Balaišienės ir Jekaterinos Šliominienės, dalyvavo
respublikiniame integruotame anglų kalbos, dailės ir muzikos projekte „Let‘s sing“. Projekto
organizatorius – Vilniaus Maironio progimnazija. Vaikai vertė pasirinktos dainos tekstą, mokėsi
žodžių tarimo, piešė iliustracijas bei smagiai dainavo karaokė, taip tobulindami šios užsienio kalbos
žinias, ugdėsi kūrybinę saviraišką, savirealizaciją.

Kviečiame pasižiūrėti kūrybinį filmuką ir visa komanda linkime gražaus žiemiško laiko!

Mokytoja Ramunė Glinskienė

Gruodžio 7 d. po dviejų pamokų antro aukšto foje vyko eglutės įžiebimas. Sveikinimo žodžius
tarė klubas ,,ARA‘‘, mokyklos direktorė Loreta Grochauskienė ir abiturientai, kuriems ir buvo
suteikta garbė įžiebti mokyklos eglutę. 
Beje, šalia klubo jau veikia ,,Kalėdinis paštas”, kuriame galite palikti šventinį palinkėjimą
draugui ar mokytojui.
Ramaus švenčių laukimo.

Samanta J., 4G
Nuotraukos autorės

Smagu, kai savo kūryba dalinasi ne tik mūsų gimnazijos mokiniai, bet ir jų tėveliai. Šį kartą gimnazijos bibliotekoje galite pamatyti Viltės ir Skaistės mamos Ingos Driskiuvienės kurtus kalėdinius atvirukus. Maloniai kviečiu apsilankyti.

Bibliotekininkė Jolanta

Lapkričio 29-ąją gimnazijoje minėjome tarptautinę Draugo dieną. Kiekviena klasė, mokinių savivaldos klubas ARA rinko tikrus, patikimus, geriausius draugus. Sveikiname šių mokslo metų nugalėtojus: Mariją Kuosaitę (1 klasė), Beną Drazdovą (2 klasė), Mildą Čeponytę (3 klasė), Pijų Narbutą (4 klasė), Moniką Vinciūnaitę (5 klasė), Gustą Kundelį (6 klasė), Beatą Valskytę (7 klasė), Matą Teleišą (8 klasė), Kariną Sapagovą (Ig klasė), Diją Gražulytę (IIgA klasė), Saulę Jasiūnaitę (IIgB klasė), Kamilę Kastečkaitę (IIIg klasė), Orestą Jakštą (IVg klasė) ir Justiną Dudonytę (klubas ARA).

Visi nugalėtojai buvo apdovanoti padėkomis, klasių dovanėlėmis, klubo ARA saldžiais prizais.

 

Akcijos organizatorė Ramunė Glinskienė

Foto nuotraukos Ugnės Stunžėnaitės

Lapkričio 22-ąją  Kamajų A. Strazdo gimnazijos mokinių savivaldos nariai kartu su klubo ARA kuratore J. Šliominiene bei gimnazijos direktoriaus  pavaduotoja ugdymui A. Gabiene lankėsi Vilniuje Valstybės pažinimo centre (prie LR Prezidentūros). Kvietimą apsilankyti Valstybės pažinimo centre mūsų mokiniai gavo dar  pavasarį, Gimnazijoje apsilankius pirmajai šalies poniai Dianai Nausėdienei. Skaityti toliau

Gimnazijos tarybos susirinkime buvo priimtas ilgai brandintas ir aptarinėtas sprendimas dėl mokinių aprangos. Tai nebuvo vienašališkas gimnazijos tarybos nutarimas. Gimnazijos taryba, kurią sudaro lygus mokinių, tėvų ir mokytojų skaičius, tik apibendrino ilgai rinktas mokinių, jų tėvų, gimnazijos administracijos ir gimnazijos tarybos narių nuomones. Sprendimą lėmė daugumos nuomonė. Taip jau būna visose bendruomenėse – tenka atsižvelgti į daugumos siūlymus, todėl mokiniams teks laikytis mokinio aprangos reikalavimų, o tėveliams — pasirūpinti, kad jų būtų paisoma. Tiek gimnazijos administracija, tiek klasių vadovai paviešino tokį mūsų tarybos nutarimą.

Mokiniai  kasdien turi dėvėti džinsus (išskyrus plėšytus) ar kelnes (išskyrus sportines) ir tamsius bliuzonus ar megztukus. Šventinė apranga turėtų būti tamsūs džinsai ar kelnės, sijonai ir balti marškiniai bei tamsus švarkas ar švarko tipo megztukas.

Ačiū visiems už supratingumą ir pastangas. Tikimės, kad  tinkama mokinių apranga bus ne tik geras estetinis mokinių, bet ir visos gražios mūsų gimnazijos įvaizdis.

Gimnazijos tarybos vardu
pirmininkė Jolita Braukylienė


Tęsiasi maloni bendrystė su Rokiškio krašto muziejumi. Šį kartą stendinę parodą bibliotekoje apie Lietuvos žvalgybos legendą Marcelę Kubiliūtę aštuntokams pristatė muziejininkė Simona Strumskytė.  Susipažinti su paroda galima iki lapkričio 16 d. Maloniai kviečiame.

Istorijos mokytoja Alvyda ir bibliotekininkė Jolanta


Spalio 8-sios vakarą dalis gimnazijos bendruomenės narių vyko į Utenos kultūros centrą, kur stebėjo koliažinę operą „Mažvydas“. Buvo ypatingai smagu išgirsti ir išvyksti scenos grandus, tokius kaip Vladą Bagdoną, Moniką Mariją, Mantą Jankavičių, Roką Laureckį. Mėgavomės profesionaliu valstybinio ansamblio „Lietuva“ choro, solistų bei šokėjų pasirodymu. Ši muzikinė drama kiekvienam priminė žmogiškumo, meilės ir ištikimybės, kovos už gyvenimo prasmę svarbą. Reginys pranoko lūkesčius. Jam pasibaigus, norėjosi dalintis įspūdžiais dar ir dar.

Išvykos organizatorė Ramunė Glinskienė
Foto nuotraukos iš valstybinio ansamlio „Lietuva“ archyvo


Spalio 25 dieną Rokiškio krašto muziejuje vyko rajono ketvirtų klasių mokinių viktorina „Aš labai myliu Lietuvą“, skirta Lietuvos Konstitucijos dienai.  Viktorinoje dalyvavo septynios rajono mokyklų komandos. Mūsų gimnazijai smagiai atstovavo Pijus Narbutas, Nojus Barzdonis,  Konoras Sakalauskas ir Linas Vaštaka. Mokiniams reikėjo atlikti įvairiausias įdomiąsias užduotis apie Lietuvą.
Plačiau apie renginį.

                                                                                                                                   Mokytoja Vilma Kavaliauskienė


Spalio 16-ąją nuo ryto gerą nuotaiką kėlė ne tik besišypsanti saulė, bet ir nuotaikingas grojaraštis, skambėjęs pertraukų metu. Jį parengė klubo ARA narys Vakaris Krasauskas. Vyko akcija „Apkabinkime mokyklą“, kuri subūrė didžiąją gimnazijos bendruomenės dalį. Iniciatyvą parodė ir mokinių savivaldos klubo ARA nariai, pravedęs edukacinius, lavinamuosius, istorinius, sportinius renginius visų klasių mokiniams. Šventinę dieną vainikavo prasminga gimnazistų akcija „Uždek žvakutę savo širdyje“. IG-IVG klasių jaunimas aplankė istorines miestelio vietoves, uždegė atminimo žvakutes.

Įamžinta ir filmuotoje medžiagoje

Renginio organizatorė Ramunė Glinskienė

Foto nuotraukos Ugnės Stunžėnaitės, Ingos Balaišienės, Jolantos Vygėlienės, Ramunės Glinskienė


Ar dar dega tasai žiburys,-
Aš vis klausiu.
Pro retėjančių medžių šakas jis jau imdavo mirkčiot – jau
Jau visai netoli… paspartėdavo žingsnis,
Ir atgydavo visas pasaulis,
Nes tas žiburys, ta šviesa – jie gyvi…

            Nes šviesa iš tavęs ir iš jausmo,
            Kad esi, kad ir būsi, kad gyvensi –

Ir degs žiburys…

Spalio 7-sios vakarą Kamajų miestelio aikštėje meninę programą atliko Kamajų Antano Strazdo gimnazijos neformaliojo švietimo skyriaus mokiniai ir mokytojai, sveikindami savo miestelį su 480 metų sukaktimi.

NŠS vedėja Ramunė Glinskienė

Foto nuotraukos Ugnės Stunžėnaitės

3 klasės mokinės Mildos Čeponytės darbų parodą  ,,Vasara“ galima pamatyti bibliotekoje.

Gal ir tu laisvalaikiu pieši, fotografuoji, konstruoji, kolekcionuoji? Jeigu manai, kad tai verta parodyti ir kitiems,  užsuk į biblioteką – pasitarsime!

Bibliotekininkė Jolanta

Integruotoje pamokoje „Žydų pėdsakai Kamajuose“ dalyvavo 5 ir IIIG klasių mokiniai. Pamoka prasidėjo Kamajų miestelio centre. Mokytoja Alvyda Vadeikienė  ir bibliotekininkė Jolanta Lašienė papasakojo apie žydų bendruomenės gyvenimą Kamajuose prieš Antrąjį pasaulinį karą. Žydų kapinėse kalbėjome apie šios tautos laidojimo papročius, padėjome po simbolinį atminimo akmenuką ant kapo.

Skaityti toliau

Kaip ir kasmet Juodupėje vyko „Rudens futboliuko“ varžybos. Jose dalyvavo aštuonios rajono priešmokyklinukų komandos. Vaikai smagiai žaidė mini futbolą.
Komandą sudarė keturi berniukai ir viena mergaitė. ,,Nykštukų‘‘ grupės komanda po atkaklios kovos dėl pirmos vietos lygiosiomis sužaidė su Pandėlio komanda ir tik spiriant baudinius paaiškėjo pandėliečių pranašumas. ,,Nykštukai‘‘ liko antri.

Skaityti toliau

Mažieji mokyklos pradinukai rugsėjį nuspalvino įdomiais susitikimais. Į lietuvių kalbos ir lteratūros pamokas kartu su mokyklos logopede Miglanda Aleksiejiene atkeliavo diplomuotas samojedų veislės šuo Setas, kuris turi TERAPINIO ŠUNS diplomą. Keturkojui draugui mokiniai skaitė,
Skaityti toliau

JMBB „Žvorūnė“ nariai rugsėjo 14 d. dalyvavo Valstybinės miškų urėdijos Rokiškio padalinio organizuotame praktikume tema „Pažintis su pavojingiausiu eglės liemenų kenkėju bei priemonėmis, kurios naudojamos kovojant su juo“. Miškininkai papasakojo apie darbus, vykdomus miške, supažindino su šiuolaikine miško technika.
Skaityti toliau

Rugsėjo 9 dieną JMBB „Žvorūnė“ nariai dalyvavo trečią kartą Lietuvoje vykusioje miško
tvarkymo talkoje. Miško valymas nuo teršėjų paliktų šiukšlių – kasdienis miškininkų darbas,
Skaityti toliau

Tebesitęsia vasaros atostogos ir būtent dabar į gimnaziją sugrįžta čia mokęsi mokiniai ir net jų atžalos.

Izabelė Emilija Vilytė ir Lėja Kirlytė, atostogaujančios Kamajuose pas senelius, savo tėvelių mokyklai sugalvojo ypatingą staigmeną – matematikos kabinete merginos nupiešė Pitagoro portretą: „Norėjome ir mes pamatyti mokyklą. Pasivaikščiojus po klases ir kilo ši idėja“.

Skaityti toliau

Liepos 14-ąją su gimnazija atsisveikino 19 abiturientų, mokytojos Ramunės Glinskienės auklėtinių, aktyvių ir šaunių gimnazistų. Skambėjo muzika, sveikinimo žodžius abiturientams tarė gimnazijos direktorė Loreta, klasės vadovė  Ramunė, vicemerė Audronė Kaupienė. Jautrus ir prasmingas abiturientų tėvelių linkėjimas bei dovana – kiekvienam buvo įteiktas simbolinis duonos kepalėlis – kad visada žinotų, jog namai laukia sugrįžtančių.

Skaityti toliau

Patyriminis ugdymas akcentuoja ne žinias, o patirtį. Kuo daugiau patirties, tuo geresni įgūdžiai. Žmogaus atmintis fiksuoja tas patirtis, kurios sukelia emocijas. Patyriminio ugdymo sėkmės yra  žinios, praktika, veikla už darželio ribų, veikla, kupina gerų emocijų, be įtampos. Siekti tokio ugdymo sėkmių vaikams dar priešmokykliniame amžiuje padeda neįprastos, netradicinės erdvės.

Apie emocijas priešmokyklinukai kalbėjosi gimnazijos rūsyje esančioje Tylos ir nusiraminimo erdvėje. Su vilnos savybėmis vaikai susipažino Rokiškio krašto muziejuje, dalyvaudami edukacijoje „Švelni kaip avelė“, o Kalėdų tradicijas prisiminė ir eglutės žaisliukus gaminti mokėsi edukacijos „Puošiu Kalėdas“ metu. Rokiškio krašto muziejuje vykusioje edukacijoje „Didieji muilo burbulai“ vaikai sužinojo ir muilo burbulų pūtimo paslaptis.

Rokiškio J. Keliuočio bibliotekoje vaikai susipažino su pirštininių lėlių teatru, Bajoruose — su įvairių lėlių teatro paslaptimis, lėlių muziejumi, galėjo patys vaidinti.

Skaityti toliau

Birželio 14-ąją 5–10 klasių mokiniai paskutinį kartą susirinko į šių mokslo metų užbaigimo renginį. Sveikinimo žodį jaunimui tarė pavaduotoja ugdymui Audronė Gabienė. Dalis mokslo ir meno entuziastų buvo apdovanoti padėkomis. Labai simboliška, kad paskutinė mokinių darbo diena mokykloje sutapo su Gedulo ir vilties diena. Šia tema pasisakė mokinių savivaldos klubo ARA prezidentė Paulina Skardytė, renginį įprasminome tylos minute. O jam pasibaigus, klasių atstovai nuvyko pagerbti žuvusiųjų į Laisvės kovų įamžinimo vietą Kamajuose.

Skaityti toliau

Birželio 9 dieną vyko metų fiesta „Aplink pasaulį per 185 dienas“. Likus kelioms savaitėms iki renginio klasės išsitraukė „žemynus“ ir turėjo paruošti po pasirodymą to žemyno tematika. Šventės metu sveikinimo žodį tarė pavaduotoja Audronė Gabienė. Tarp pasirodymų vyko įvairių nominacijų (Metų frazė/stiliaus ikona/soc. tinklų žvaidždė/pora/klounas/aktorius/švaros fėja/draugiškiausias darbuotojas ir kt.) įteikimas. Foto konkurse daugiausiai patiktukų surinko Gustas Steputaitis ir jo draugai.

Dėkojame už įsitraukimą, sveikiname nugalėtojus ir linkime gražios vasaros! Iki rugsėjo!

Skaityti toliau

Vaikų vasaros stovyklos „Vaivorykštė“ 5–6 klasių mokiniai penktadienį svečiavosi  Rokiškio krašto muziejuje, dalyvavo edukacinėje programoje „Ledinis dvaras“.  Programos metu apsilankę autentiškoje Rokiškio dvaro ledainėje, sužinojo apie tikrąją jos paskirtį,  įrengimo subtilybes. Ir tik po to – apie valgomuosius ledus. Nagrinėdami unikalų ledų gaminimo prietaisą išsiaiškino, kaip valgomieji ledai buvo  gaminami Rokiškio dvare, kaip nesunkiai jų galima pasidaryti namuose. Ir galiausiai – saldžioji akimirka – Nerijaus ledai. Skaityti toliau

Netrukus vasarėlė

Šypsosis pro langelį

Ir aš visiems ištarsiu:

Lik sveikas jau, darželi!..

 

Taip su vaikyste atsisveikino dešimt „Nykštukų“ grupės vaikų. Smagią šventę su dainomis, eilėraščiais, šokiais, padėkos žodžiais ir dovanėlėmis parengė vaikai. Buvo visko: linksmų akimirkų, pramogų, juoko ir ašarų…

Tėveliai, skyriaus vedėja, mokytojos linkėjo vaikams sėkmės.

NŠS vedėja Ramunė įteikė vaikams estetikos studijos baigimo pažymėjimus ir palinkėjo sėkmės pasirenkant naujas neformalaus švietimo kryptis.

Skaityti toliau

Vaikų vasaros stovyklos „Vaivorykštė“ 5–6 klasių mokiniai ketvirtadienį lankėsi  Salų dvaro rūmuose, dalyvavo edukacinėje programoje „Piešimas šokoladu“.  Programos metu vaikai turėjo galimybę savo mėgstamą skanėstą pasigaminti savo rankomis. Sužinojo šokolado   gaminimo technologijas. Taip pat pabuvojo apleistame dvaro rūsyje, aplankė žalčių muziejų. Dvaro rūmų teritorijoje  apžiūrėjo draugiškus augintinius, pasilabino su išdykusiomis alpakomis,  išdidžiaisiais stručiais. Didžiausias malonumas – parko teritorijoje žaisti tinklinį. Skaityti toliau

Mūsų gimnazijos 5–7 klasių mokiniai kartu su Rokiškio Senamiesčio progimnazija ir Kupiškio rajono Šepetos Almos Adamkienė MDC dalyvavo Nacionaliniame integruotame anglų kalbos ir dailės virtualiame eTwinning projekte „Skaitau ir piešiu“ (Read and write). Integruotų pamokų metu mokiniai skaitė tekstus anglų kalba ir tuo pat metu galėjo pabūti iliustratoriais. Ankstyvą pavasarį startavęs projektas sėkmingai pasiekė finišą. Projekto „Skaitau ir piešiu“ galutinį produktą – bendrą trijų mokyklų elektroninę angliškų tekstų iliustracijų knygą galite rasti čia:

 https://www.storyjumper.com/book/read/158964901/647ebb9b5f21c

                                                                                     Skaityti toliau

Vaikų vasaros stovyklos „Vaivorykštė“ 5–6 klasių mokiniai savo veiklą pradėjo nuo išvykos į Biržus. Lankėmės „Šiaurinėje rančoje“ – tai naminių gyvūnėlių namai, kuriuose gyvena įvairūs  gražuoliai gyvūnai – alpaka, lama, ponis, mini arkliukas, mini avytės, aviukas Šonas, asilas, mini ožiukai, triušiai, povai, fazanai, antys, vištos, kanarėlės ir kiti. Šiuos gyvūnėlius  ne tik aplankėme, bet ir galėjome pamaitinti, paglostyti.  Skaityti toliau

Birželio viduryje VDU ŽŪA patalpose šurmuliavo keli šimtai mokinių iš įvairių respublikos rajonų. I-ojo lygio dalyviams vyko  paskaitos, o II-ojo lygio mokiniai pristatinėjo savo projektus. Darbus vertino mūsų rajono verslininkai, universiteto profesoriai ir mokslininkai. Augustės Dirdaitės, Skaistės Driskiūtės ir Tomo Stuko parengtas projektas  laimėjo III vietą.

Nugalėtojai buvo apdovanoti padėkos raštais bei piniginėmis premijomis. Visiems projekto dalyviams įteikti edukacinio projekto „Sumanaus moksleivio Rokiškio eksperimentinės inžinerinės klasės“ pažymėjimai.

Skaityti toliau

     Birželio 8 – ąją gimnazijoje lankėsi pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, prezidentūros darbuotojų komanda, Rokiškio r. savivaldybės atstovai.  Svečiai domėjosi gimnazijos struktūra, apžiūrėjo ugdymosi aplinkas, bendravo  su mokiniais. Mažojoje salėje mokinių savivaldos nariai bei mokytojai dalyvavo diskusijoje įvairiais ugdymo organizavimo gimnazijoje, savanorystės, aktyvaus ir veiklaus jaunimo klausimais. Atsisveikindama ponia  Diana Nausėdienė įteikė gimnazijos bendruomenei Lietuvos Valstybės vėliavą.  Susitikimas buvo šiltas ir jaukus.

Skaityti toliau

           Birželio 8 d. 15 valandą Rokiškio krašto muziejuje vyko pirmojo lietuviško mėnraščio „Aušra“ naujojo leidimo pristatymas, kuriame dalyvavo ir Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda su šalies pirmąja ponia Diana Nausėdiene. Renginio metu mėnraštis ,,Aušra” buvo dovanojamas Lietuvos mokykloms, muziejams ir bibliotekoms. Mūsų gimnazijai atstovavo ,,ARA” klubo kuratorė Jekaterina Šliominienė, mokinių savivaldos prezidentė Paulina Skardytė ir klubo ,,ARA” narės: Otilija Pauliukevičiūtė, Augustė Dirdaitė, Samanta Jankauskaitė. Buvo malonu išvysti šalies Prezidentą bei pirmąją šalies ponią. 

Skaityti toliau

         Saulėtą gegužės 31-osios popietę mūsų gimnazijos kiemelyje vyko Paskutinio skambučio šventė. Su mokykla atsisveikino XVIII-oji abiturientų laida. Šventė neapsiėjo be dovanų, šypsenų ir nuoširdžių sveikinimų. Kalbėjo bendruomenių atstovai, sveikinimo žodį taip pat tarė viešnia —Rokiškio vicemerė Audronė Kaupienė.  Šventiškai pasipuošę abiturientai visus nustebino savo šokiu bei jautria daina. Tariame jiems AČIŪ ir linkime didžiausios sėkmės žengiant į naują gyvenimo etapą!

Skaityti toliau

     Birželio 2-sios popietę į mūsų gimnazijos Mažąją salę rinkosi svečiai – mokiniai, mokytojai, tėveliai. Būtent šią dieną, tęsiant gražią mokyklos tradiciją, vyko Padėkos koncertas gimnazijos bendruomenei.  Direktorė Loreta Grochauskienė ir pavaduotoja ugdymui Audronė Gabienė įteikė atminimo dovanėles olimpiadų, konkursų prizininkams, meninių renginių laureatams, sportininkams, pelniusiems pergales ne tik rajone, bet ir respublikos mastu. Pagerbti ir pedagogai, išugdę laimėjimus pelniusius mokinius. Šilti padėkos žodžiai už bendrystę nuskambėjo mokinių tėveliams. Koncerto programą paruošė ir muzikinius sveikinimus dovanojo NŠS mokiniai ir mokytojai. Renginio metu penkiems NŠS teatrinės raiškos, fortepijono ir dailės studijų ugdymo (si) programas baigusiems diplomantams buvo įteikti Lietuvos respublikos neformaliojo vaikų švietimo pažymėjimai.

Skaityti toliau

     Lietuvos dainų šventė 2024 m. minės šimtmetį. Ruošdamiesi šiai ypatingai sukakčiai, Lietuvos dainų šventės organizatoriai moksleivius pakvietė dalyvauti projekte, kuriame jie įgytų chorinio dainavimo įgūdžių mokydamiesi repertuarą, kurį kartu su tūkstančiais choristų atliks 2024 m. liepos 6 d. Vilniaus Vingio parko estradoje.

     Tarp norinčių buvome ir mes, Kamajų Antano Strazdo gimnazijos NŠS mokiniai ir mokytojai. Drauge su jungtinio Lietuvos vaikų choro projekto dalyviais repetavome visą pusmetį, ir triūsą vainikavo birželio 3 d. Vilniaus Pilaitės gimnazijoje įvykęs šventinis koncertas, kuriame apie 450 vaikų iš įvairių šalies miestų ir miestelių atliko 2024 m. Lietuvos dainų šventės vaikų repertuaro kūrinius.

      Esame dėkingi projekto meno vadovei Valerijai Skapienei už skleistą meilės muzikai ugnelę, už puikų humoro jausmą, darbštumo, kūrybiškumo ir atsidavimo darbui pavyzdį!

NŠS vedėja Ramunė Glinskienė

Skaityti toliau

Visus mokslo metus 5–8 ir Ig–IIIg klasių mokiniai dalyvavo integruotose projektinėse veiklose, kurias jungė bendra tema – „Sėlių keliu. Nuo Rokiškio iki Anykščių…“ Projektas jungė įvairius mokymosi dalykus – literatūrą, užsienio kalbas, istoriją, geografiją, fiziką, chemiją, matematiką, biologiją, net fizinį ugdymą – mokiniai ir dalykų mokytojai aplankė daugybę vietovių, tyrinėjo, atliko prasmingų kūrybinių darbų. Visų šių veiklų rezultatas – sukurta puiki mokomoji medžiaga, sukaupta dalykinių žinių, tyrinėjant dvarus, kaimus, vienkiemius, jų augalus, istoriją, paminklus, žmones, užrašant legendas ir padavimus, fotografuojant ir filmuojant.

Skaityti toliau

        Gegužės 29 dieną gimnazijoje svečiavosi Rokiškio kultūros centro Bajorų skyriaus lėlių teatras „ČIZ“. Ikimokyklinio skyriaus vaikams ir pradinių klasių mokiniams viešnios parodė spektaklį „Pasakėčios kaip akėčios“. Spektaklio pamokančios istorijos vertė pamąstyti ir supažindino su kasdieninėje kalboje jau nevartojamais senaisiais lietuvių kalbos žodžiais.

        Nuotaikingas spektaklis visiems suteikė gerų emocijų, o meškučių mankšta nė vienam neleido apsnūsti.

Bibliotekininkė Jolanta Lašienė

Skaityti toliau

        Gražų gegužės 29 d. vakarą Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokykloje vyko šeimyninių ansamblių vakaras ,,Šeimos gaida 2023″, skirtas Tarptautinei šeimų dienai paminėti. Mūsų gimnazijos kanklininkių duetas — Viltė ir Kamilė Kučinskaitės šiame renginyje pagrojo ir sudainavo lietuvių liaudies dainą. Buvo smagu koncertuoti ir paklausyti kitų šeimyninių ansamblių.

Skaityti toliau

        Gegužės 29 dieną 7 klasės mokiniams vyko pamokos už mokyklos ribų. Utenos regioniniame STEAM atviros prieigos centre praktines užduotis septintokai atliko IT Robotikos bei Fizikos ir inžinerijos laboratorijose. Mokėsi programuoti Arduino Snapino mikrovaldiklius. Atliko laboratorinį darbą „Vaivorykštė delne: šviesos spalvų sudėties analizė ir praktinis taikymas“

Skaityti toliau

      Gegužės 19 d. grupelė gimnazinių klasių  mokinių vyko į Lietuvos policijos mokyklos atvirų durų dienos renginį. Jo metu stebėjo vėliavos pakėlimo ceremoniją, kinologų pasirodymą, pirmosios pagalbos teikimo bei profesinės taktikos parodomąsias programas. Taip pat turėjo galimybę pabūti detektyvais – išryškinti pirštų pėdsakus ar sukurti fotorobotą, įveikti pasirinktą iššūkį. Edukacinės erdvės, ekspozicijos ir pasirodymai leido iš arčiau pažinti policininko profesiją.

Skaityti toliau

       Gegužės 16d. grupė 3G klasės mokinių lankėsi Molėtų etnokosmologijos muziejuje. Edukacinėje klasėje susipažinome su meteoritais, asteroidas ir kitais dangaus kūnais. Muziejuje pasijutome kaip Visatoje, vis kitoje planetoje. Keliaujant per įspūdingas sales buvo pristatytos 7 temos.

        Po to ,,pasportavome‘‘ lipdami į 30 metrų aukštyje esančią apžvalgos aikštelę, nuo kurios atsivėrė įspūdingi gamtos vaizdai. Mus labai nustebino įvairūs vaizdo efektai, kurie pasakojimus pagyvino dar labiau.

Skaityti toliau

Gegužės 17- sios popietę į gimnazijos Mažąją salę sugužėjo pradinių klasių mokiniai, jų mokytojos ir visi norintys pasiklausyti dainuojančių, grojančių mūsų mokyklos mokinių, pasidžiaugti jaunųjų dailininkų darbais bei pasiekimais, mažųjų teatro studijos skaitovių drąsa. Visų NŠS studijų vadovai bei mokiniai atskleidė besibaigiančių mokslo metų nuotaikas, įvardijo pasiekimus, atliko po muzikinį kūrinį. Dalis NŠS besimokančiųjų gavo Mažuosius diplomus (studijos pradinio ugdymo programos baigimo pažymėjimus). Klausytojams buvo padalinti NŠS veiklas reprezentuojantys bukletai, kviečiantys naujus narius kitais mokslo metais prisijungti prie gausios ir darnios jaunųjų menininkų šeimynos!

Gera ten, kur gyvena muzika, jausmas išsilieja spalvomis ir širdį virpina žodžių gelmė, tuomet užgimsta šypsena ir draugystė!

NŠS vedėja Ramunė Glinskienė

Skaityti toliau

Gegužės 12 d. Anykščių meno mokykloje vyko II respublikinis festivalis – konkursas ,,Duetai 2023“.Mūsų kanklininkės ir gitaristės dalyvavo mišrių duetų kategorijoje. Scenoje pagroti sekėsi puikiai, muzika liejosi.Duetai buvo apdovanoti I laipsnio laureatų diplomais. Paklausę kitų dalyvių, pamąstėme, kur ir kaip galėtume dar patobulėti, kad galėtume ir patys džiaugtis savo pasiekimais, ir kitiems suteiktume malonumą.

                                                                                   Skaityti toliau

     Po ilgo karantininio laikotarpio Rokiškio rajono pradinių klasių vaikučius vėl sukvietė festivalis „Skambėk, dainele“. Šįkart šventė vyko Rokiškio Juozo Keliuočio viešojoje bibliotekoje. Padainuoti, susitikti su bendraamžiais iš kitų mokyklų vyko ir mūsų gimnazijos NŠS dainavimo studijos jaunieji atlikėjai: Domantas, Ema, Ermina, Lijana, Deimantė, Judita, Austėja, Milda ir Medeina. Vaikai atliko nuotaikingą dainą „Graži dienelė“. Pasiklausėme kitų atliekamo repertuaro, linksmai paplojome vieni kitiems ir su atminimo dovanėlėmis grįžome į namus.

Skaityti toliau

1 2 3 9
Pamokų laikas

1 pamoka 8.30 – 9.15 val.
2 pamoka 9.25 – 10.10 val.
3 pamoka 10.20 – 11.05 val.

ILGOJI PERTRAUKA (1-4 kl., 5-7 kl.)
4 pamoka 11.40 – 12.25 val.

ILGOJI PERTRAUKA (8-IVg kl.)

5 pamoka 12.45 – 13.30 val.

6 pamoka 13.40 – 14.25 val.
7 pamoka 14.30 – 15.15 val.

8 pamoka 15.20 – 16.05 val.