Gegužė – mėnuo be smurto prieš vaikus

STA75772Kamajų Antano Strazdo gimnazijoje 2014 metų gegužės 15 dieną vyko akcija „Saugokim save ir kitus“, kurią organizavo socialinė pedagogė Zita Šivickienė. Akcijos tikslas – atkreipti gimnazijos bendruomenės dėmesį į vis dar pasitaikantį smurtą šeimose, gatvėse, mokyklose.

Akcijos metu gimnazijoje svečiavosi policijos pareigūnai: tyrėjas Ramūnas Traškinas, vyresnioji nepilnamečių reikalų specialistė Jolita Baltrūnienė, Lietuvos policijos simbolis – šuniukas Amsis. Visi kartu jie aplankė savo mažuosius draugus: darželinukus, pradinių klasių mokinius. Vaikai noriai bendravo su Amsiu, atsakinėjo į klausimus, atidžiai klausėsi jo patarimų saugaus elgesio klausimais, kartu fotografavosi.

5 – 7 klasių mokiniams policijos pareigūnai pasakojo apie smurto formas, smurto atvejų mokykloje sprendimą, smurtautojų atsakomybę už savo elgesį. Skatino vaikus neslėpti tiek fizinio, tiek psichologinio smurto atvejų. Žiniasklaidoje daugėja straipsnių apie įvairius smurtinius atvejus, patyčias internetinėse svetainėse. Policijos pareigūnai akcentavo, kad nederamai besielgiantys mokiniai turi prisiimti atsakomybę už savo veiksmus, poelgius, žodžius. Mokiniai taip pat sužinojo apie baudžiamąją atsakomybę už padarytus nusižengimus.

Policijos pareigūnai noriai bendravo su mokiniais, diskutavo, aptarė konkrečias situacijas. Susitikimo pabaigoje policijos pareigūnai palinkėjo mokiniams gerų, smagių atostogų, laikytis visų saugaus elgesio taisyklių.

 

Scroll to Top