K. Šešelgio g. 9, Kamajų mstl., Rokiškio r. sav. LT-42291. Į.k.190250136, tel.: 8 458 27147, el.paštas kamajugimnazija@gmail.com

isvyka7Pirmą kartą 17 šalies urėdijų, prižiūrinčių profesionalius medžioklės plotus, gamtos mylėtojams surengė  atrakciją – pakvietė į miškus pasiklausyti elnių tuoktuvių garsų. Tarp šios akcijos dalyvių – ir Rokiškio miškų urėdija, elnių vestuvinėms serenadoms klausyti parinkusi elniais gausią Dusetų girią. Rugsėjo 21 d. vakare išgirsti elnių riaumojimą vykome ir mes – „Žvorūnės“ jaunųjų miško bičiulių būrelio nariai.

Kalbutiškio kaime esančiame urėdijos informaciniame centre urėdijos profesionalių medžioklės plotų prižiūrėtojas Juozas Davainis ir Juodupės girininkijos girininkas Rytis Andriuškevičius surengė parengiamąją pamokėlę: papasakojo ne tik apie elnių gyvenimo ypatumus, rujos terminus, patinų ir patelių santykius, bet ir apie Girioje esančius gamtos turtus.  Vienas geriausių šalies elnių kvieslių, šiemet tarptautinėse kvieslių varžytuvėse tarp lietuvaičių pelnęs trečiąją vietą R.Andriuškevičius specialiais garsą „konvertuojančiais“ įrankiais pademonstravo, kaip skamba jauno, seno patino baubimas, kaip jie riaumoja vienas kitą gąsdindami ar kviesdami į kovą, kokiais garsais viliojamos ir nuo konkurentų apsaugomos patelės.

Pokalbiai informaciniame centre apie mišką ir jo gyventojus neužtruko: kai tik naktis užgulė žemę, elnių tuoktuvių serenadų klausytojai pasuko į girios masyvą.

Iš pradžių tvyrojo mirtina tyla, kurią retkarčiais sudrumsdavo iš toli atklystantis atokios sodybos šuns skalijimas ar iš pelkės pakilusios laukinės anties krykštavimas. Girininkas elnius ėmė provokuoti ir patinai sureagavo: iš kelių pusių pasigirdo jų riaumojimas, perspėjantis svetimam patinui prie patelių haremo nesiartinti. R.Andriuškevičius gebėjimais prišaukti rujojančius elnius nepiktnaudžiavo, nes, anot jo, gamtą gerbiantis žmogus neturi teisės trikdyti žvėrių „gyvenimo plano“.

isvyka1 isvyka2 isvyka3 isvyka4 isvyka5 isvyka6 isvyka8 isvyka9 isvyka10

Pamokų laikas

1. 8.30 – 9.15
2. 9.25 – 10.10
3. 10.20 – 11.05

Ilgoji pertrauka (valgo 1-4 kl.,5-7kl.)
4. 11.35 – 12.20

Ilgoji pertrauka (valgo 8-IVg. kl.)

5. 12.50 – 13.35

6. 13.40 – 14.25
7. 14.30 – 15.15